Obchodní akademie

Obchodní akademie kód 63-41-M/02

Čtyřletý maturitní obor pro chlapce a děvčata

JEDINÁ INOVOVANÁ OBCHODNÍ AKADEMIE V JIHOČESKÉM KRAJI ZAMĚŘENÁ NA LOGISTIKU A TURISMUS!

J

CHTĚLI BYSTE PRACOVAT V BANKOVNICTVÍ NEBO SI CHCETE ZALOŽIT VLASTNÍ FIRMU? LÁKÁ VÁS CESTOVÁNÍ A OBJEVOVÁNÍ KULTUR? TAK JSTE TU SPRÁVNĚ ! NASTARTUJTE SVOU KARIÉRU U NÁS!

Cílem studia je připravit vysoce kvalifikované absolventy, kteří zvládají veškeré činnosti spojené s řízením jednotlivých úseků ve firmách. Získávají znalosti z ekonomie, účetnictví, skladování, logistických, spedičních, dopravních služeb nebo služeb cestovního ruchu.

Kde můžeš pracovat?

Absolvent se uplatní v pozicích ekonom, mzdový referent, účetní asistent, statistik, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník, administrativní pracovník, asistent, organizační pracovník, personalista, pracovník marketingu, obchodní referent. V oblasti dopravní infrastruktury v České republice i v Evropské unii může pracovat jako manažer nebo samostatný referent provozu silniční, železniční, letecké, městské a vnitrozemské vodní dopravy, logistik v dopravě a přepravě, zasilatel nebo jako pracovníci cestovních kanceláří, cestovních agentur, turistických informačních center a hotelových komplexů a dále jako průvodci cestovního ruchu, popř. ve veřejné správě na úseku rozvoje cestovního ruchu.

Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vysokých školách či vyšších odborných školách .

V průběhu studia absolvují studenti praxi v reálném prostředí firem, ve fiktivní firmě nebo ve výukovém programu JA Firma, to znamená, že reálně podnikají a mohu si vydělat pěkné peníze!

Pracovní pohovory na pracovní pozice ve studentských firmách! To byly nervy!

PROHLÉDNI SI NAŠI GALERII JA FIREM!

Jaké budeš mít předměty?

Maturitní zkouška

Maturitní zkouška se skládá ze dvou částí:

1. Společná část maturitní zkoušky – didaktický test z Českého jazyka a literatury, Cizího jazyka nebo Matematiky

více na novamaturita.cz

2. Profilová část maturitní zkoušky – ústní a písemná zkouška z Českého jazyka a literatury, popř. z Cizího jazyka, Ekonomika, Logistika, Turismus (ústní zkouška), Účetnictví, Obchodní korespondence (praktická odborná zkouška)

Žák tedy maturuje celkem z 4 předmětů.

Chcete se na něco zeptat? Napište nám!