Obchodní akademie

Obchodní akademie kód 63-41-M/02

Čtyřletý maturitní obor pro chlapce a děvčata

Jediná obchodní akademie v Jihočeském kraji zaměřená na logistiku a turismus!

CHTĚLI BYSTE PRACOVAT V BANKOVNICTVÍ NEBO SI CHCETE ZALOŽIT VLASTNÍ FIRMU? LÁKÁ VÁS CESTOVÁNÍ A OBJEVOVÁNÍ KULTUR? TAK JSTE TU SPRÁVNĚ ! NASTARTUJTE SVOU KARIÉRU U NÁS!

Cílem studia je připravit vysoce kvalifikované absolventy, kteří zvládají veškeré činnosti spojené s řízením jednotlivých úseků ve firmách. Získávají znalosti z ekonomie, účetnictví, skladování, logistických, spedičních, dopravních služeb nebo služeb cestovního ruchu.

Kde můžeš pracovat?

Absolvent se uplatní v pozicích ekonom, mzdový referent, účetní asistent, statistik, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník, administrativní pracovník, asistent, organizační pracovník, personalista, pracovník marketingu, obchodní referent. V oblasti dopravní infrastruktury v České republice i v Evropské unii může pracovat jako manažer nebo samostatný referent provozu silniční, železniční, letecké, městské a vnitrozemské vodní dopravy, logistik v dopravě a přepravě, zasilatel nebo jako pracovníci cestovních kanceláří, cestovních agentur, turistických informačních center a hotelových komplexů a dále jako průvodci cestovního ruchu, popř. ve veřejné správě na úseku rozvoje cestovního ruchu.

Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vysokých školách či vyšších odborných školách .

V průběhu studia absolvují studenti praxi v reálném prostředí firem, ve fiktivní firmě nebo ve výukovém programu JA Firma, to znamená, že reálně podnikají a mohu si vydělat pěkné peníze!

Pracovní pohovory na pracovní pozice ve studentských firmách! To byly nervy!

Jaké budeš mít předměty?

Maturitní zkouška

Maturitní zkouška se skládá ze dvou částí:

1. Společná část maturitní zkoušky – didaktický test z Českého jazyka a literatury, Cizího jazyka nebo Matematiky

více na novamaturita.cz

2. Profilová část maturitní zkoušky – ústní a písemná zkouška z Českého jazyka a literatury, popř. z Cizího jazyka, Ekonomika, Logistika, Turismus (ústní zkouška), Účetnictví, Obchodní korespondence (praktická odborná zkouška)

Žák tedy maturuje celkem z 4 předmětů.

Chcete se na něco zeptat? Napište nám!