Ohlasy studentů 2018/2019

První pololetí za námi

První pololetí uteklo jako voda a nás zajímalo, jak se studentům prvního ročníku obchodní akademie u nás líbí.

Já jsem přestoupila ze školy v Českých Budějovicích. Za tu dobu, co jsem tady, jsem si tuhle školu vážně oblíbila. Učitelé jsou tu velmi přívětiví, ochotní vše vysvětlit a nenutí nás je oslovovat „pane profesore“. Škola je útulná, je tu klid a věřte mi, že ve velkých školách klid nikdy nezažijete. Všichni se určitě těšíte, jak každý den budete nakupovat, jíst v „mekáči“ nebo v KFC, toulat se po IGY. Také jsem si to plánovala, ale abych pravdu řekla, na tohle mi čas vůbec nezbyl. Do školy jsem jela za tmy a vracela jsem se také za tmy.  V autobuse si skoro nikdy nesednete, musíte brzy vstávat a jste unavení. „Mekáč“ si můžete přeci nahradit U Romea a do Českých Budějovic si můžete kdykoliv v klidu zajet.

Nikola

Většina lidí je k naší škole skeptická, jelikož dají na řeči, které slyšeli od jiných. Můžu vás ujistit, že nic z toho není pravda. Sama jsem si tuto školu vybrala jako takovou „záchranu“ a nastoupila jsem jinam z velké obavy, že se mi zde nedostane vzdělání jako lidem ve velkých školách. Opak je pravdou. Po pár dnech jsem se rozhodla k přestupu na kaplickou školu, a to hlavně z důvodu, že je nás ve třídě méně, všichni se známe, učitelé si nás pamatují a jejich přístup k nám je vstřícný. Další motivací pro mě bylo náborové a studijní stipendium. Po půlroční zkušenosti mohu tuto školu doporučit všemi deseti a těším se na nové spolužáky.

Aneta

Původně jsem na tuto školu vůbec nechtěla, ale mamka mě donutila, a já jsem byla naštvaná. Myslela jsem si, to bude lepší v Č. Budějovicích. Ale mile mě tato škola překvapila. Pořád se tu něco děje. Jezdíme na zahraniční i domácí exkurze, zakládáme JA firmy, což je skvělé! Výborný je také příspěvek od města. Jsem ráda, že jsem si tuto školu vybrala, aspoň nejsem unavená z dojíždění.

Tereza

Už na náboru jsem uvažovala o této škole, ale mým rodičům se tento nápad moc nelíbil. Ale já mám ráda klidnější prostředí, a to právě tady je. Navíc mě hodně lákaly peníze, které mě motivují k učení. Líbila se mi skvělá organizace adaptačního pobytu ve Slovinsku. Učení je sice těžké, ale když se se budete učit, dosáhnete skvělých výsledků.

Natálie