Vendulka a Veronika bodovaly

Vendulka a Veronika bodovaly

V areálu Žatecké restaurace U Orloje ve středu 11. 5. 2022 probíhal 12. ročník ŽATECKÝ CUP 2022. Odborným garantem byla Česká barmanská asociace.

V rámci Junior Cocktail Competition naše žákyně juniorské barmanky soutěžily v kategorii nápojů Fancy Cocktail. Nápoj musel obsahovat povinnou ingredienci z portfolia společnosti Žatecký pivovar a v nápoji musel být zakomponován sirup společnosti Monin. Barmani vymýšlejí a sestavují vlastní receptury a názvy cocktailu.

Soutěžící připravovali v šestiminutovém limitu 3 drinky. Komisaři CBA hodnotili techniku, jakost, celkový dojem a výslednou chuť a vůni drinku.

Na krásném 9. místě se umístila Vendula Karasová, která zároveň vyhrála cenu nejlepší obchodní název cocktailu – ŽATECKÝ BALZÁM. Druhá soutěžící Veronika Andrštová si vedla také skvěle a skončila na 17. místě. Poděkování patří také žákyni Kristýně Körnerové ve funkci Commis obou soutěžících. Děkujeme našim barmankám za výbornou reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí a úspěchů do dalších soutěží.

Tags