Barmanský kurz pod záštitou České barmanské asociace

Barmanský kurz pod záštitou České barmanské asociace

Ve studio nápojové gastronomie naší školy se konal ve dnech 4. – 8. dubna 2022 BARMANSKÝ KURZ pro studenty druhého ročníku oboru Kuchař-číšník. Kurz probíhal formou odborné teoretické a především praktické výuky pod záštitou České barmanské asociace, který vedl lektor Robert Weis, majitel vyhlášeného českokrumlovského baru Apotheka Baru a Ex Bowling Biliard Baru. Hostem kurzu byl Petr Mašek z Bohemia Sektu, s.r.o., který studentům přednášel a předváděl profesionální servis šumivých a tichých vín u stolu hosta.

Kurz navazoval na základní poznatky z oblasti nápojů, rozšiřoval znalosti odborné terminologie, znalosti kompletního inventáře, strojů a zařízení používaných za barem. Studenti se podrobně seznámili s výrobními postupy výroby destilátů, likérů, tichých a šumivých vín i nealkoholických nápojů, získali přehled o kategorizaci, charakteristikách a přehled o pracovním postupu při výrobě míšených nápojů. V praktické části si studenti vyzkoušeli namíchat nejoblíbenější světově známé drinky podle receptur IBA. Kurz byl nabitý barmanstvím, chutí a vůní drinků, koktejlů z celého světa a cinkotem skleniček a ledu. Studenti nahlédli také do baristické a sommelierské sekce.

Absolventi kurzu jsou připraveni pracovat za barmanským pultem v pozici barman/ka s předpokladem získání kvalitní praxe.

Velké díky panu Robertu Weisovi za jeho nadšení, profesionalitu, originalitu a perfektní vedení celého kurzu.

Blahopřejeme všem studentům, kteří kurz úspěšně absolvovali!

Karasová Vendula

Dvořáková Natálie

Andrštová Veronika

Körnerová Kristýna

Kozlíková Leona

Zadáková Eliška

Sosnová Nikola

Schug Viktor

Tags