Naše studentské firmy opět slaví úspěch

Naše studentské firmy opět slaví úspěch

https://ceskokrumlovsky.denik.cz/zpravy_region/kaplicti-studenti-opet-bodovali-s-logem-sve-firmy-v-kraji-zvitezili-20220120.html

Již od roku 2016 realizujeme na obchodní akademii moderní výukový program JA firma, který rozvíjí podnikatelské dovednosti žáků a tím maximálně propojuje teorii s praxí.

 letošním školním roce máme ve škole 3 studentské firmy. Každá se věnuje něčemu jinému, a tak je jejich řízení dosti rozmanité. Ale tak to přece funguje i v reálném světě. Nic není stejné, každý má jiné podmínky a každý se snaží, aby svou firmu rozvíjel co možná nejlépe. Ačkoli je doba, jaká je, máme jako učitelé neuvěřitelnou podporu nejen ze strany vedení školy, ale i od zaštiťující organizace JA CZECH, která vyhlašuje pro studenty různé soutěže. Jednou takovou je soutěž TOP LOGO. Jedná se již o druhý ročník. V loňském roce vyhrála soutěž v Jihočeském kraji naše společnost Coraline. A v letošním roce se nám podařilo úspěch zopakovat. Tentokrát je vítězem společnost Cup of Joy, která se věnuje designu hrnečků. Společnost ve složení Linh Trinh, Tereza Feslová, Adéla Bršťáková, Žaneta Vaverková a Aneta Schwarzová svou tvorbou vdechnou osobitost a neotřelou originalitu každému vytvořenému hrnečku, přesně podle přání zákazníka.

Cílem soutěže TOP LOGO je nejen vytvoření samotného loga společnosti, ale i natočení promo videa. Ty jsou následně společně hodnoceny odbornou porotou. Skvělé je, že studenti získají i zpětnou vazbu na svá vytvořená loga a videa a mohou je ještě upravit pro potřeby dalších soutěží. Studentky získaly výhrou zájezd do Evropského parlamentu. Věřme, že jim to situace dovolí a budou moci odcestovat za svou výhrou.

Zároveň ale věříme, že neusnou na vavřínech a společně s dalšími firmami se budou důsledně připravovat na vrcholnou soutěž JA Expo 2022, která se bude konat v Praze 7. 4. 2022. Tam jednotlivé firmy předvedou osobně své výrobky, komunikační dovednosti a znalosti z podnikatelského světa a budou se snažit probojovat mezi stovkou dalších studentských firem na co nejvyšší místo. Držme jim proto palce, ať vše zvládnou a odnesou si nejen nezapomenutelné zážitky, ale i zkušenosti. A pokud chcete vidět a zakoupit si nějaký výrobek našich studentských firem, neváhejte se za nimi zastavit na dni otevřených dveří a podpořit je.

Tags