Vyhlášení karantény pro třídy 2.KČ, 1.MZ, 3.MZ

Vyhlášení karantény pro třídy 2.KČ, 1.MZ, 3.MZ

Vážení rodiče, žáci,

dle nařízení Krajské hygienické stanice je ve škole vyhlášena karanténa pro žáky tříd 2.KČ, 1. MZ a 3. MZ. Výjimku z karantény mají žáci – očkované osoby (minimálně 14 dní od ukončeného očkování) a osoby, které v posledních 180 dnech prodělaly onemocnění COVID-19. Tito žáci budou pokračovat na odborném výcviku dle rozvrhu.

Karanténa trvá 14 dní od posledního kontaktu s pozitivní osobou, tj.  do 21. 10. 2021. Prosíme rodiče, aby u svých dětí zajistily odběr na PCR co nejdříve prostřednictvím praktického lékaře dítěte. Ten vystaví žádanku a odešle dítě na PCR vyšetření. Karanténa musí být dodržena v určeném rozsahu i v případě, že PCR test bude negativní.

Rodiče dětí, kterým nebyla nařízena karanténa, musí sledovat zdravotní stav dítěte po dobu 14 dnů a v případě objevení se příznaků nemoci, je nutné kontaktovat praktického lékaře dítěte. Stejně tak toto platí pro zaměstnance (očkovaní nebo po covidu), kteří nejsou sice v karanténě, ale i tak se může u nich projevit onemocnění. V případě zdravotních potíží je nutné kontaktovat svého praktického lékaře pro dospělé.  

Všechny osoby v rizikovém kontaktu obdrží SMS s informací setkání dítěte, resp. dospělého s covid pozitivním nemocným a odkazem na sebetrasování. Pokud si neprovedou sebetrasování, zavolá jim pracovník externího call centra a vše o karanténě vysvětlí.  Následně obdrží zákonní zástupci dětí rozhodnutí o nařízené karanténě poštou do vlastních rukou od KHS.

Jakým způsobem bude realizována výuka v příštím týdnu Vám sdělíme v nejbližších dnech na webu, sociálních sítích a v aplikaci Teams, přes kterou bude realizována distanční výuka.

Děkujeme za pochopení.

PhDr. Zdeňka Lovčí, ředitelka školy

Tags