Barmanský kurz

Barmanský kurz

Nové studio nápojové gastronomie naší školy ožilo ve dnech 10. – 14. května 2021, konal se zde intenzivní barmanský kurz pro studenty druhého ročníku oboru Kuchař – číšník. Kurz probíhal formou odborné teoretické a především praktické výuky lektora České barmanské asociace, který je majitelem vyhlášeného českokrumlovského baru Apotheka. Hostem a druhým lektorem kurzu byl barman roku 2018 Robert Weis ml., který studentům přednášel zajímavosti, poznatky a zážitky ze světa barmanství a také navázal na sekci o víně, včetně praktické části míchání nápojů ze šumivého vína a popsal poznatky o snoubení chutí a vůní drinků.

Kurz navazoval na základní poznatky z oblasti nápojů, rozšiřoval znalosti odborné terminologie, znalosti kompletního inventáře, strojů a zařízení používaných za barem. Studenti se podrobně seznámili s výrobními postupy výroby destilátů, likérů, tichých a šumivých vín i nealkoholických nápojů, získali přehled o kategorizaci, charakteristikách a přehled o pracovním postupu při výrobě míšených nápojů. V praktické části si studenti vyzkoušeli namíchat nejoblíbenější světově známé drinky podle receptur IBA. Kurz byl nabitý barmanstvím, chutí a vůní drinků, koktejlů z celého světa a cinkotem skleniček a ledu. Studenti nahlédli také do baristické a sommelierské sekce.

Absolventi kurzu jsou připraveni pracovat za barmanským pultem v pozici barman/ka s předpokladem získání kvalitní praxe.

Velké díky panu Robertu Weisovi za jeho nadšení, profesionalitu, originalitu a perfektní vedení celého kurzu.

Tak na zdraví všem barmanům! 😊

Tags