Apotheka v Českém Krumlově je lék na všechno!

Apotheka v Českém Krumlově je lék na všechno!

Díky spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou a její podpoře měli žáci třetího ročníku oboru Kuchař – číšník jedinečnou možnost absolvovat barmanský workshop. Ten se konal v baru Apotheka v Českém Krumlově, ve středu 16. 12. 2020. Workshop probíhal pod vedením barmana roku ČR 2018 a bronzového medailisty z koktejlového mistrovství světa v Číně 2019 Roberta Weise ml. a barmana a ambasadora značky Hennessy Patrika Weise a majitele baru Apotheka Roberta Weise st.

V teoretické části bylo pro žáky inspirativní do kolika oborů mohou proniknout díky jejich oboru Kuchař – číšník. Když žáci zapojí svou vášeň a píli k oboru, mohou být nejen kuchařem nebo číšníkem, ale také pekařem, cukrářem, řezníkem, sommeliérem, bartendrem, teatendrem, beer specialistou až po ambasadora světově známých značek gastronomického světa.

V praktické části měli žáci možnost vidět a vyzkoušet přípravu kávy a nahlédnout do tajů latté artu. Dále viděli techniku a triky z barmanského zákulisí, ale i tvrdou práci barbacka, kterou si každý musí projít, jestli chce být dobrým a úspěšným barmanem.

Tags