Profesionální studio nápojové gastronomie nejen pro naše žáky

Profesionální studio nápojové gastronomie nejen pro naše žáky

Díky týmové práci vedení školy a učitelů odborného výcviku se povedla úžasná věc, vybudovali jsme Studio nápojové gastronomie a stolničení v prostorách školy SOU, Pohorská 86.

Toto multifunkční centrum gastronomie bude sloužit jako profesionální výukové středisko odborného výcviku žákům oboru Kuchař – číšník, jako odborná učebna stolničení a dalších odborných předmětů, jako výukové studio barmanství, baristiky, sommeliérství, výčepní a pivní kultury, etikety a stolování. Je to inspirativní místo pro pořádání seminářů, školení, kurzů, prezentací a také gastronomických soutěží žáků.

Studio se bude ještě průběžně vylepšovat a doplňovat o gastronomický inventář, barové židle, abzac a další.

Již v pondělí 14. 12. 2020 pokřtíme studio první akcí pro žáky 1. ročníku oboru Kuchař – číšník, proběhne zde inspirační seminář: Proč se živit gastronomií a proč být v oboru dobrý.

Velké díky patří partnerům a sponzorům toho studia: Robertovi Weisovi majiteli českokrumlovské Apotheky, který je členem České barmanské asociace, Petrovi Kloboukovi a firmě Kovolika Steel, a.s. Brno, truhlářství Král Josef z Chlumu u Křemže, firmě Dallmayr Kaffee, firmě Budějovický Budvar, n. p.

Tags