Studentské firmy fungují i distančně!

Studentské firmy fungují i distančně!

Na kaplické obchodní akademii využíváme moderní výukový program JA Firma, který umožní studentům během jednoho školního roku založit svou vlastní firmu a zkusit si tak reálně krok za krokem podnikat: Nejprve si studenti vyberou předmět svého podnikání, pak sestaví právní rámec firmy, vytvoří podnikatelský plán, shromáždí kapitál, poté sestaví management firmy, rozdělí si jednotlivé pracovní úkoly, vyrábí produkty či poskytují služby, vedou účetnictví – vše jako v reálné firmě. Na konci roku provedou studenti likvidaci firmy a zpracují výroční zprávu.

Tento školní rok navzdory distanční výuce založili studenti 2. a 3. ročníku celkem 6 studentských firem, které již začaly podnikat v nejrůznějších oblastech. S firmou DOGGOSTYLE se už můžete seznámit prostřednictvím odkazu https://doggostyle.wixsite.com/website/o-n%C3%A1s

Ostatní společnosti jsou aktivní již na sociálních sítích (IG a FB) a nabízí své výrobky touto cestou.

Do výuky studentských firem je zapojen i mentor, který je našim podnikatelům k dispozici. Veškeré semináře a konzultace s mentorem probíhají online formou díky společnosti JA Czech. Není to pro studenty jednoduché, protože týmová práce distančně vedená je poněkud komplikovanější. Naši studenti to však zvládají a věříme, že jejich podnikání bude úspěšné.

Tags