Termíny přijímacích zkoušek na obchodní akademii

Termíny přijímacích zkoušek na obchodní akademii

Přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky na čtyřleté obory se konají 8. června.

Školní přijímací zkouška se nekoná.

Novinky – změny v přijímacím řízení 2020/2021

  1. Jednotnou přijímací zkoušku koná žák pouze jednou dne 8. června a to na škole, kterou měl na přihlášce ke studiu uvedenou na prvním místě.
  2. Výsledky přijímacích zkoušek zpřístupní Centrum škole do 7 kalendářních dnů, tj. nejpozději do 15. 6. 2020.
  3. Škola je do 1 dne poté zveřejní na veřejně přístupném místě a na webových stránkách školy, tj. nejpozději do 16. 6. 2020.
  4. Zákonný zástupce, popř. žák odevzdá zápisový lístek na zvolenou školu do 5 pracovních dnů od zveřejnění výsledkové listiny.
  5. Náhradní termín se koná ve stejný den pro všechny obory vzdělání, a sice 23. června, výsledky budou zpřístupněny 26. června

Ministerstvo pro letošní rok rozhodlo o navýšení času pro konání testů, u matematiky o 15 minut na celkových 85 minut, u českého jazyka a literatury o 10 minut na celkových 70 minut (u uchazečů bez SVP). Testy mohou uchazeči nově konat pouze v 1. termínu.

Pozvánka k přijímacím zkouškám Vám bude zaslána poštou, popř. e-mailem, pokud jste jej uvedli na přihlášce ke studiu.

„Ministerstvo připravilo také podpůrné materiály, ve kterých se může žák v reálném prostředí seznámit s testovacím archem včetně možnosti časomíry. Žáci budou mít k dispozici také aplikaci, kde si mohou procvičovat testy z minulých let. K dispozici budou také výuková videa,“ řekl ministr školství na tiskové konferenci. Testovací prostředí CERMAT pojmenované Přijímačky bez obav naleznete na webu prijimacky.cermat.cz, více informací o aplikaci pak najdete na webu České školní inspekce ZDE.

 

Tags