Spolupracujeme, pomáháme

Spolupracujeme, pomáháme

Jak jsme Vás již informovali na FB, rozjela se před deseti dny na základě podnětu společnosti Heart Warior  kola výroby na dvou 3D tiskárnách v hasičské zbrojnici ve Velešíně. Tiskárny byly zapůjčeny naší školou a společností ENGEL Kaplice. Hlavním produktem výroby jsou přípravky pro šití šňůr k rouškám. Těch malých pomocníků bylo vyrobeno bez mála 200 ks. Společnost Heart Warior od nás dostala 80 přípravků. Cca 120 přípravků bylo rozdáno a rozesláno mezi občany. Perfektní spolupráce je s Českou poštou, která zásilky posílá zcela zdarma.  Větší část byla rozvezena nebo rozeslána po okolí, ovšem tyto vyrobené přípravky pomáhají šít roušky také např. v Ústní nad Labem či Olomouci.

Po vzoru velešínských hasičů v čele s naším panem učitelem Skřivánkem je i mezi ostatními sbory dobrovolných hasičů o tuto pomoc velký zájem, za to jsme velice rádi. Po pár dnech tisku byla však obětována kapacita jedné 3D tiskárny na výrobu ochranných štítů nejen pro hasiče, ale i zdravotní sestřičky a pro Charitu Kaplice. V současné době je vyrobeno 20 štítů a výroba pokračuje. Štít je z plastu PET, je možné jej rozebrat a desinfikovat, např. lihem. Lze jej tedy opakovaně používat.

I roušky se stále šijí, teď se do šití roušek zapojily i naše hodné paní kuchařky.

Jsme hrdi na to, že máme v naší škole tak obětavé a akční zaměstnance!

Tags