Exkurze ve Svachově Dvoře

Exkurze ve Svachově Dvoře

Žáci 1. a 2. ročníku učebního oboru Kuchař – číšník navštívili v pondělí 2. 3. 2020 gastronomický komplex Svachův Dvůr v rámci odborných předmětů.

Seznámili se s jednotlivými provozy – hostinec Glokner, hotel Svachovka, pivovar Glokner, destilérka Svach, lázně Mladina, golf a čokoládovna. Hostinec nabízí posezení v restauraci a na letní terase, kde se podávají kulinářské speciality. V hotelu Svachovka si žáci prohlédli ubytování pro 92 hostů, kongresový sál a restauraci s terasou. V pivovaru Glokner se žáci měli možnost seznámit s výrobou piva Glok, v destilérce Svach s výrobou destilátů a whisky. Při prohlídce lázní Mladina žáci obdivovali vkusně zařízené relaxační prostory s širokou nabídkou služeb. Největším zážitkem byl workshop v čokoládovně, kde žáci nejen viděli výrobu čokolády, ale sami si mohli vyrobit dezert, čokoládové pralinky a lízátka. Všechny svoje výrobky si odvezli domů. Žákům byla nabídnuta možnost brigády v letním období. Ve Svachovce se žákům líbilo, získali mnoho informací a zážitků. Protože nám přálo počasí, na závěr jsme si prohlédli krásné prostředí klidné venkovské atmosféry a golfové hřiště.

Celá akce se konala pod patronací Jihočeské hospodářské komory, která zajistila exkurzi, workshop a dopravu autobusem. Za to jim děkujeme.

Tags