Kurz moderního vaření

Kurz moderního vaření

Žáci 3. ročníku oboru Kuchař – číšník absolvovali kurz moderního vaření, který proběhl ve čtvrtek 20. 2. 2020 pod taktovkou Fine Food Academy ve Včelné u Českých Budějovic.

Tato originální škola vaření, kterou založil milovník dobrého jídla Honza Krob, nachystala pro naše žáky čtyřhodinový blok intenzivního kulinářského umění. Co všechno jsme se naučili a také měli možnost ochutnat? Začátek kurzu byl zaměřen na dranžírování celého kuřete, z kterého jsme následně připravovali kuřecí supreme. Ke kuřeti jsme pak připravovali italské risotto, kdo chtěl, měl možnost dochutit šafránem. Následovala ukázka přípravy ryb, jak poznat jejich čerstvost, jak je zpracovat, jak správně filetovat rybu. Každý si pak jednu také   vyfiletoval. K rybě jsme pak společně připravili salát s avokádem. Zážitkem byla ukázka výroby Pasty Frutti di mare. Také pastu si žáci vyráběli přímo v akademii. Pod vedením zkušených kuchařů jsme si také povídali o hovězím masu a společně připravili Hovězí steak s květákovým pyré a portobello. Jako sladkou tečku na závěr jsme připravovali flambované jahody se sabayon.

Celým kurzem nás vedl šéfkuchař a lektor Jakub Kulhavý, který vařil pro Pražský hrad, vedení města nebo nadnárodní společnosti, odborník, který miluje vaření, gastronomii a poctivý přístup k vaření s kvalitními surovinami. Pomocnou rukou byl Filip Ruprecht, vystudovaný Kuchař – číšník, který pokračuje v navazujícím studiu.

Tento kurz jsme pro žáky připravili a zajistili pod záštitou Jihočeské hospodářské komory, které patří veliké poděkování.

Všichni žáci si kurz velice užili a načerpali velkou spoustu zážitků, informací, zkušeností a dovedností v kuchařském umění:

Eliška: Líbilo se mi příjemné a hezké prostředí. Zajímavá byla výroba pasty a vykošťování kuřete a ryby.

Kristýna: Líbil se mi přístup kuchařů a vše kole vaření a přípravy.

Jirka: Kluci to tady mají moc hezké. Parádně vaří, umí všechno hezky vysvětlit a ukázat. Moc se nám tady líbilo. Načerpali jsme plno příjemných zážitků.

Nicola: Líbilo se mi jak jsme vykošťovali kuře a rybu. Líbila se mi kuchyně a přístup kuchařů.

Simona: Zaujalo mě vykošťování kuřete a ryb, bylo super si to zkusit.

Zuzana B.: Bavilo mě porcování kuřete, příprava chobotnice a příprava čerstvých těstovin.

Mája: Líbilo se mi to tady všechno, vaření, vykošťování kuřete a ryb.

Zuzana P.: Mají tu hezké prostředí, příjemné instruktory. Rozhodně bych se sem vrátila a učila novým věcem. Výborné jídlo, naučila jsme se dělat pyré.

Petr: Líbilo se mi to celkově velmi, přístup byl úžasný a kamarádský. Bavilo mě dělat italské risotto a kuřecí prsa supreme. Velmi příjemné prostředí, zážitek na celý život. Děkuji.

Lucie: Nejlepší z jídel bylo italské risotto. Fajn atmosféra a prostředí.

Růžena: Strašně se mi líbilo, když jsme vykošťovali rybu a kuře. Moc se mi líbila příprava italského risotta a kuřecí prsa supreme.

Lucie: Moc se mi líbilo vše a páni kuchaři byli velice sympatičtí. Bavilo mě porcování kuřete a vše bylo moc zajímavé.

Tags