Exkurze do restaurace Papas

Exkurze do restaurace Papas

Žáci učebního oboru kuchař – číšník navštívili v úterý 25. 2. 2020 restauraci PAPAS Český Krumlov v rámci odborných předmětů. Tato restaurace byla vybrána ze dvou důvodů. Jedním důvodem je, že v ní jako profesionálové pracují  naši absolventi – Tomáš Homolka a Zuzana Tůmová. Druhým důvodem jsou výrobní prostory a zázemí (budovy v historické části města, sklepy na víno a odbytová kapacita). Žáci byli rozděleni do dvou skupin z důvodu malých prostorů výrobního a odbytového střediska.

Výrobní prostory se skládají z jednotlivých úseků – příprava minutek, cukrárna, příprava těstovin a pečení chleba, přípravna masa, příprava salátů a výroba těstovinových pokrmů.

Ve sklepě jsme se seznámili s uložením a ošetřením vína, včetně základů sommelierství.

V jídelním a nápojovém lístku mají zařazeny sezonní speciality a domácí limonády.

Žáci měli možnost shlédnout výrobu špaget a pizzy. Žáci se dozvěděli i informace z oblasti personalistiky a ekonomiky restaurace. Celková kapacita je 120 míst na terase a 90 míst v restauraci. Tuto kapacitu zajišťují 4 pracovníci obsluhy a 4 pracovníci kuchyně. V sezonním období je obsluha navýšena brigádníky. V závěru žákům byla nabídnuta možnost brigády v tomto zařízení v letním období.

Po skončení akce žáci obdrželi pracovní list k vypracování.

Tags