Škola kávy, míchaných nápojů a pizzy v Itálii

Škola kávy, míchaných nápojů a pizzy v Itálii

Týdenní vzdělávací pobyt zakončený certifikátem absolvovaly Kristýna Vačkářová, Denisa Dvořáková a Monika Pejková z druhého ročníku oboru Kuchař – číšník. Škola kávy a míchaných nápojů probíhala v přímořském letovisku Milano Marittima ve dnech 14. – 21. září 2019.

Italský mistr barista nás provedl teorií i praxí přípravy kávových nápojů. V teoretické části jsme se dozvěděli o historii kávy, pěstování, sběru, zpracování a významu kávy v italské a světové gastronomii. Praktická část byla zaměřena na espresso a jeho alternativy, učili jsme se vyšlehat mléčnou pěnu s krémovou konzistencí a připravit z ní hebké cappuccino. Součástí kurzu byla také ukázka a degustace míchaných nápojů vytvořených zejména na základě italských surovin a světoznámých značek.

Cílem kurzu italské pizzy bylo připravit těsto a nechat ho správně nakynout, vyválet bochánky a placky, dochutit, správně upéct a naservírovat. Kurzem nás provedl italský mistr kuchař ve Scuola Alberghiera e di Ristorazione Cesenatico.

V rámci školy ve volném čase měli studenti možnost navštívit San Marino proslulé romantickou atmosférou. Ve městě Cervia jsme navštívili muzeum soli, která se dodnes těží ručně. Ochutnali jsme tradiční italskou zmrzlinu připravovanou bez konzervantů z výběrových surovin. Navštívily jsme tradiční italské trhy pod širým nebem a nenechali si ujít vykoupání v moři.

Tags