Vzdělávací kurz v Itálii

Autor: Mgr. Petra Leitgebová | Datum: 17.10.2016 - 00:00 | Zhlédnuto: 1473x
Vzdělávací kurz v Itálii

Žáci SOU Kaplice oboru Kuchař - číšník se od 10. do 17. září školního roku 2016/2017 zúčastnili odborného vzdělávacího kurzu pořádaného společností Italy Gastro Promotion.


Žáci SOU Kaplice oboru Kuchař - číšník se od 10. do 17.  září školního roku 2016/2017 zúčastnili odborného vzdělávacího kurzu pořádaného společností Italy Gastro Promotion v rámci pobytu v hotelu Golf and Beach*** Milano Marittima zakončeného mezinárodním certifikátem.  Kurzy vedli italští šéfkuchaři a tlumočnice je překládaly do českého jazyka, rozděleny  byly  do pěti dnů s názvy: Pasta fresca e sughi, Pesce e frutti di mare, Caffé italiano e dolci, Risotti e carni, Pizza. Během pobytu žáci navštívili řadu historických míst: Milano Marittima s ochutnávkou bio-zmrzliny i výkladem o tradiční výrobě zmrzliny z primárních surovin, Cesenatico a rybí trhy, přístav a muzeum lodí, Cevii - muzeum soli a tradiční trh s farmářskými produkty, San Marino s exkurzí do  výrobny vín a olivových olejů.

Žáci si z pobytu odnesli nové zkušenosti a znalosti z oboru gastronomie,  seznámili se s kulturní tradicí a životní úrovní obyvatel Itálie, našli nové přátele a strávili krásné dny na malebném pobřeží Jaderského moře.