Vojta Smolík

Autor: | Datum: 19.12.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 888x
Vojta Smolík

V současné době studuji obor nesoucí název Ochrana zvířat a welfare na Fakultě veterinární hygieny a ekologie, která je jednou ze tří součástí Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.


Myslím si, že každý člověk nastupuje na vysokou školu s určitými očekáváními a ta ho následně více či méně opouštějí. Rozhodně nejsem výjimkou. Bláhově jsem si myslel, že už se nikdy v životě nebudu učit tak jako na maturitní zkoušku. Teď se blíží zkouškové období na vysoké a já musím konstatovat, že oproti tomu byla maturita pouhá rozcvička.

Zejména na tu rodinnou atmosféru, pocit zázemí. To je něco, co mi na vysoké škole chybí. Tam mi zázemí tvoří pouze přátelé, zatímco na našem gymplu to byl i báječný sbor učitelů, na které jsem se nemusel bát obrátit i s naprostými maličkostmi. A vůbec – prostředí budovy kaplického gymnázia bylo svým duchem naprosto jedinečné.

Přátele na celý život. A co nesmím obzvlášť opomenout - tak také kvalitní vzdělání. Vzkázal bych všem studentům, aby se vždy rozhodovali podle srdce. Abych to vysvětlil na svém případě: Na konci kvarty jsem čelil velkému rozhodnutí, zda přestoupit z gymnázia na jinou střední školu a studovat obor, kterému se chci později věnovat, nebo zda zůstat na gymnáziu. Rozum mi jasně říkal, že mám jít, ale srdce to nedovolilo. A nikdy toho rozhodnutí nebudu litovat. Kdybych se býval byl rozhodnul jinak, ztratil bych čtyři báječné roky s nejlepším seskupením lidí, které jsem kdy poznal. Navíc si myslím, že když má člověk o něco skutečný zájem, tak si veškeré informace nastuduje z vlastní vůle, jako jsem to udělal já.

 Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články