Veletrh studentských JA firem Praha

Autor: | Datum: 10.5.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 1001x
Veletrh studentských JA firem Praha

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 se naše studentské firmy zúčastnily 23. ročníku veletrhu „JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2018“ v pražském obchodním centru Harfa.


Na tomto celostátním soutěžním veletrhu se každá firma prezentuje před odbornou porotou a veřejností tím, že připravuje soutěžní stánek, propagační materiály, výrobky a výroční zprávy. Studenti prezentují svou firmu a výrobky na pódiu a porovnávají si své znalosti a dovednosti získané v rámci výuky i praxe ve firmě společně s ostatními JA Firmami.

Naše škola prezentovala dvě firmy. The Moon company vyrábějící plátěné ekologické tašky, které jsou ručně malovány vlastními motivy či motivy na přání zákazníků. Druhou firmou je The Rose Company vyrábějící držáček na hrnečky z ekologických materiálů. Na veletrh se obě dvě společnosti pečlivě připravovaly několik měsíců. Důležitou součástí této přípravy byla především propagace firem formou zpracování výroční zprávy, vizitek, letáčků, výroba maskota a výrobků samotných.

Každý student zastává v JA Firmě určitou pozici, kterou na veletrhu prezentoval a získával od ostatních kolegů nové zkušenosti, které jistě zúročí ve své budoucí praxi. 

  Po zahájení veletrhu se stánek už nesměl nikterak upravovat. K jednotlivými stánkům chodili porotci, mezi kterými byli například zástupkyně americké ambasády nebo generální ředitel Citibank, předseda představenstva JA Czech, zástupce MFČR. Ti hodnotili výrobky, připravenost stánku a prezentaci firmy. V průběhu dne mohly jednotlivé firmy soutěžit v různých kategoriích, například o nejlepší výroční zprávu, v pohovoru uchazeče o zaměstnání, o nejlepší reprezentaci firmy, o nejlepšího maskota apod.

Během celého veletrhu ke stánkům přicházeli i návštěvníci obchodního centra Harfa, kteří se zajímali o jednotlivé výrobky. Nakonec proběhlo vyhodnocení nejlepších třech studentských firem roku. Ačkoli se žádná z našich studentských firem neumístila na předních místech, studenti i tak získali spoustu nových zkušeností a porotou byli pozitivně hodnoceni za nápaditost, komunikativnost a způsob prezentace výrobků, dokonce i v anglickém jazyce.

 

Máte-li zájem o některý z našich výrobků, navštivte nás v sídle našich firem na Linecké ulici J.

 

Studenti OA 2, Gymnázium a SOŠE Kaplice