Veletrh JA studentských firem 2019

Autor: | Datum: 7.4.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 181x
 Veletrh JA studentských firem 2019

Jako každý rok, i letos jsme se účastnili v Praze veletrhu studentských firem, který se konal 4. 4. 2019 v OC Harfa. Dohromady se zúčastnilo 43 studentských firem, které se utkaly celkem v 11 kategoriích.


Naši školu zastupovala firma Zodiac věnující se výrobě náramků s minerály a pečených čajů.

Studenti prokazují na veletrhu znalosti v různých oblastech – výrobě, marketingu, komunikaci, distribuci. Asi nejobávanější kategorií je prezentace firmy před přísnou porotou, která pokládá i nepříjemné otázky, se kterými si musí každá firma poradit. Průběžné obcházení poroty mezi jednotlivými stánky vzbuzuje také určitou obavu. Nelze odhadnout, na co se bude porota ptát, jakou oblast skutečně hodnotí. Někteří porotci zaujímají pozici nepříjemného zákazníka a hodnotí tak schopnost studentů vypořádat se i s těmito nepříjemnostmi, které je mohou potkat i v reálném obchodě.

Jednotlivé firmy se prezentují i běžným návštěvníkům obchodního centra. Nabízí jim své výrobky a prodávají je, což je největší zkušeností pro studenty, aby se naučili své výrobky prodávat i běžným zákazníkům mimo okruh jejich známých.

Ačkoli si Zodiac neodvezl žádné ocenění, odvezl si hlavně zkušenosti a porovnání se svou konkurencí, což je mnohdy více než „stát na bedně“.

Holky, máte mou poklonu!


Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články