Tereza Musilová

Autor: | Datum: 7.1.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 846x
Tereza Musilová

Studuji na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, obor angličtina a společenské vědy.


Angličtina nebyl primárně obor, na který jsem chtěla jít. Nakonec to předčilo má očekávání, angličtina sice není vždy lehká, ale je to zábava, hlavně proto, že především díky angličtině jsem poznala většinu svých nových přátel, se kterými jsme si hned v prvním týdnu padli do oka a skvěle si rozumíme. Člověk tam aspoň nemá pocit, že je na to všechno sám, a vzájemně se uklidňujeme, že jsme ze studia na vysoké škole vykleplí všichni úplně stejně. Překvapilo mě totiž, že všichni říkali, že vysoká škola je pohoda, chodí se tam jen na akce s kamarády a užívá se studentského života. Ale ono to tak moc není, alespoň ne v mém případě. I tady se člověk musí nějakým způsobem připravovat na semináře a být v obraze na přednáškách.

Na tu rodinnou atmosféru, kterou naše škola měla. To, že nás tam bylo málo, sice přineslo několik potíží, ale mělo to své kouzlo. Na naší škole bylo super, že jsme se všichni znali, že všichni učitelé nás znali, všichni jsme byli taková jedna parta a v nutných případech jsme všichni táhli za jeden provaz. I díky tomu měli všechny naše kulturní akce, jako majáles nebo akademie trochu jiný náboj, díky čemuž se prostě mnohem snadněji zapsaly do paměti. Člověk měl pocit, že se s čímkoli může obrátit téměř na kohokoli. A právě díky všem těm lidem, učitelům i přátelům, kteří tvořili (a tvoří!) velkou součást mého života, mám ty nejšťastnější a nejkrásnější vzpomínky.

Pro mě je asi nejdůležitější to, že díky studiu na gymnáziu jsem poznala lidi, které chci mít ve svém životě už napořád. A pak taky nesmím opomenout to, že mě kaplické gymnázium dobře připravilo na vysokou. Ve srovnání s některými lidmi si uvědomuji, že mám poměrně velký rozhled, přehled, dostatek vědomostí a dokonce i dovedností (někteří z mých nových spolužáků nezvládají ani prezentace nebo psaní poznámek z filosofie).Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články