Svět fotografie

Autor: | Datum: 24.5.2016 - 00:00 | Zhlédnuto: 1838x
Svět fotografie

Ve čtvrtek 18. května jsme zhlédli výstavu fotografa Antonína Kratochvíla.


Ve čtvrtek 18. května nás paní učitelka Leitgebová vzala na výstavu do Českých Budějovic. Zhlédli jsme výstavu fotografa Antonína Kratochvíla, jehož fotky byly zajímavé, ale poněkud smutné. Je to autor, který svými fotografiemi dokáže v člověku vyvolat celou řadu různých pocitů. Pan Kratochvíl umí zachytit osoby, předměty i různá prostředí v daném okamžiku přesně tak, jací jsou. Z jeho fotografie, ve které jsem poznala Osvětim, jsem měla husí kůži.

Poté následovala praktická část, kdy jsme uspořádali různé předměty, například starý hřeben, kleště a provázek na fotopapír a následně je “vyvolávali“ ve fotokomoře, kde jsme nejdříve opět předměty poskládali, nyní už na svůj papír tak, jak jsme chtěli, a pak se v neosvětlené místnosti bliklo lampičkou, následně jsme pouze fotografie pokládali do roztoků. Na obyčejném bílém papíru se jako zázrakem objevila naše koláž věcí z běžného života.

Další částí našeho programu bylo obkreslování profilu a jeho následné vybarvení temperami podle naší nálady. Zde byla nutná hra se světlem. Vždy jsme nasvítili pouze jednoho z nás. Na bílé zdi se objevil stín dotyčného a další člověk tento stín obkreslil.

Třetím úkolem byla kresba tužkou předmětů vyrobených z různých materiálů. Odlišnými technikami stínování jsme se snažili jednotlivé materiály rozlišit.

                Výstava pro nás byla zajímavým zpestřením výuky.

 

Gabriela Danielová a Karolína Macháčková