Studenti obchodní akademie poznávali krásy nejen Slovinska

Autor: | Datum: 19.10.2018 - 00:00 | Zhlédnuto: 554x
Studenti obchodní akademie poznávali krásy nejen Slovinska

Druhý říjnový týden jsme vyrazili za poznáním nejen do Slovinska. Hned první den nás čekala prohlídka dvou největších měst Slovinska, a to Mariboru a Lublaně. Prozkoumali jsme jejich historická centra, zhlédli krásy katedrál a prošli jsme se po známých mostech.


Druhý den byl vskutku plný krás. Nejprve nás uchvátilo kouzlo a tajemno nejznámější slovinské jeskyně – Postojna jama, poté jsme se kochali půvabem bílých koní Lipicánů ve vesničce Lipica. V závěru dne jsme zavítali do italského přístavního města Terstu.

Třetí den nás čekali nenáročné túry kolem jezera Bled a k vodopádu Savica.

Poslední den byl věnován rakouskému městu Klagenfurtu am Wörthersee, kde jsme navštívili park miniatur Minimundus. Krásný park na břehu jezera nám nabídl 160 modelů známých památek z více jak 40 zemí světa. Exkurzi zakončil výšlap na jednu z nejkrásnějších rozhleden v Evropě – Pyramidenkogel s výhledem téměř na celé Korutany.

Exkurze se pro nás stala nezapomenutelným zážitkem. Nejen že jsme navštívili mnoho zajímavých míst, ale také jsme spolu zažili mnoho neopakovatelných chvil plných pohody a legrace. Velmi nás potěšilo, že s námi vyrazily i žákyně ZŠ Fantova.


Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články