Proč se učit pro Engel Kaplice - postřehy žáků

Autor: Mgr. Matrasová | Datum: 28.2.2019 - 00:00 | Zhlédnuto: 229x
Proč se učit pro Engel Kaplice - postřehy žáků

První ročníky SOU, tzv. „černých oborů“, navštívily největší továrnu v Kaplici. Již zvenčí na nás firma zapůsobila mohutným, prosperujícím a moderním dojmem. S odborným doprovodem jsme prošli některé hlavní tovární prostory a nevycházeli jsme z údivu.


Všude panoval naprostý pořádek, bezpečnost, modernizace a promyšlený pracovní systém. Postupně jsme se dozvídali, co zde všechno vyrábí – např. vstřikovací lisy, konstrukce strojů na zpracování plastů, zdvihací stoly, ale i interiéry karosérií, bezpečnostní a ovládací prvky vozů či lego kostičky, kelímky do ordinací, zubní kartáčky.         

Velké uplatnění zde mají svářeči, kteří využívají pro svou práci bezpečný box. Zde se nabízí otázka: proč se právě neučit pro firmu Engel, když na naší škole učni získávají svářečský průkaz? A že by nás čekala stálá, dobře placená práce s mnoha výhodami, na to berte jed.                                                                       

Líbilo se nám, jak firma pečuje o své zaměstnance. Několik příkladů mluví za vše – platový i pracovní růst, vysoké prémie, volné víkendy, oběd zdarma, vyplácí stipendium, připlácí na jízdné či rozváží autobusem, nabízí byty k pronájmu, vánoční dárky, příspěvky pro novorozence apod.                                            

Naši exkurzi jsme ukončili s dobrým pocitem a myšlenkou, že když budeme po vyučení hledat práci, tak právě tady, kde získáme dobře placenou práci ve stále se rozrůstající firmě s dobrou pověstí .