Monika Ngo-le

Autor: | Datum: 10.12.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 906x
Monika Ngo-le

Monika u nás studovala osmileté gymnázium a úspěšně odmaturovala v roce 2017.


Studuji na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, magisterský obor právo.

Prvních pár týdnů, kdy jsem se teprve rozkoukávala, jsem si nebyla jistá, jestli je to obor pro mě, nebo dokonce jestli mám na to studovat vysokou školu, ale postupně jsem si uvědomila, že přesně toto chci studovat. Asi nejvíce mě překvapilo (i přestože mě na to upozorňovali starší studenti práv), jak moc jsou práva o samostudiu, a že ve škole trávím minimum času. Zároveň ale práva nejsou zas tak časově náročná, takže mám spoustu volného času angažovat se v akademických aktivitách.

Vzhledem k tomu, že v ročníku mého oboru je nás více než 600 studentů a studium je tedy poměrně anonymní, vzpomínám na to, jak na gymnáziu nás bylo naopak málo a každý se znal s každým. Moc ráda vzpomínám na všechny třídní výlety a exkurze, ze kterých mám nezapomenutelné zážitky.

Co se samotného studia týče, mám oproti ostatním spolužákům v seminářích obrovskou výhodu a náskok co se týče znalostí ze státovědy nebo sociologie, jelikož jsme většinu věcí probírali v ZSV. Co se týče dalších znalostí nebo dovedností, které mi gymnázium přineslo, tak na gymnáziu jsem vedla školní časopis a své zkušenosti teď zúročuji v marketingovém týmu právnického spolku naší fakulty.

Myslím si, že věk, ve kterém jsem studovala na gymnáziu, byl věkem, kdy se nejvíce formovala moje osobnost. A já jsem vděčná, že jsem ten čas mohla strávit právě na kaplickém gymnáziu. Gymnázium mě obohatilo ve všech směrech, díky němu jsem objevila zahraniční pobyty Erasmus+, specializovala jsem se na svůj obor, získala všeobecné znalosti z jiných odvětví a především jsem mezi svými spolužáky získala nejlepší přátele na celý život.Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články