Mimořádná schůzka

Autor: | Datum: 28.10.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 1109x
Mimořádná schůzka

Ve čtvrtek 19. října se konala mimořádná třídní schůzka, kterou svolala třídní učitelka druhého ročníku obchodní akademie p. Soňa Kubaláková.


Důvodem schůzky byla nepravdivě se šířící informace o zavření školy po odchodu dvou studentek. Na schůzku byli pozváni rodiče žáků, současný zástupce statutárního orgánu p. Ondok a představitel města pan místostarosta Libor Lukš. Rodiče i žáci byli ujištěni nejen učiteli, ale i zástupci města a školy, že se tato informace nezakládá na pravdě a že žáci na této škole odmaturují.

Panu Lukšovi byly pokládány otázky od rodičů i od studentů:

  1. Co by bylo dobré udělat pro nabrání žáků?

„Více školu prezentovat na náborech, říkat o škole přátelům, známým… Pochlubit se všemi projekty, jako je např. JA Firma.“

  1. Co by nastalo, kdyby se žáci nenabrali?

„Pokud se nenaberou a nastane „krizový stav“, budeme se snažit propojit školu se základní školou.“

  1. Chtěl byste dělat ředitele naší školy?

„Mám jinou práci, spíše ne. Ale byla by to výzva.“

  1. Přihlásil se již někdo do výběrového řízení?

„Zatím nevíme, tato informace nám bude poskytnuta až koncem měsíce.“

Tato třídní schůzka nás všechny ubezpečila v pokračování studijních oborů na této škole a všichni se zde shodli udělat maximum pro nabrání studentů do prvního ročníku. Pomoc přislíbilo nejen město, ale i současní studenti a rodiče.

V blízké době se žáci devátých tříd mohou těšit na finanční hru „Cesta za bohatstvím“, která žákům přiblíží více obor Obchodní akademie zaměřený na  logistiku a cestovní ruch.

 

Patricie Gondeková, studentka OA 2