Hola, España!

Autor: Adéla Fischerová | Datum: 14.10.2016 - 00:00 | Zhlédnuto: 1701x
Hola, España!

Cestování, poznávání nových krajů, kultur, setkávání se zajímavými lidmi - to vše také patří ke vzdělání. Přečtěte si reportáž z letošního školního zahraničního zájezdu, kterou pro vás napsala Adéla Fischerová z oktávy. Adélko, s tím návratem do reality to nebude tak zlé:)


Na začátku října je podzim v plném proudu, teploty neúprosně klesají, přežili jsme celý dlouhý měsíc školy… Ještě že máme pana učitele Krále a můžeme si vyjet do Španělska!

Cesta byla dlouhá. Zato jsme ale projeli čtyřmi státy (možná pěti, pokud počítáme Monako, které jsme jen těsně míjeli), zastavili se v Avignonu, kde teče ta nejmodřejší řeka na světě, a viděli ten nejdivnější španělský film.

Samotné Španělsko (přesněji Katalánsko) se mi momentálně jeví jako ráj na zemi, a to hlavně z důvodu vysokých teplot a bezmračné oblohy. Muzeum Salvadora Dalího ve městě Figueras ve většině studentů vyvolalo rozporuplné pocity, zato Girona o pár kilometrů dál snad musela každého uchvátit. Překrásné historické město s barevnými úzkými uličkami a spoustou koček na balkónech.

Jedním z nejkrásnějších zážitků celého mého života (pokud tedy nepočítám naprosto neuvěřitelnou a neskutečně rozmanitou horu jídla, která na nás každý večer čekala v hotelu) byl výlet do Pyrenejí. Kromě sviště a kamzíka, které jsme měli tu čest pozorovat, nás Pyreneje ohromily impozantními výhledy a svou majestátností.

Následovala Barcelona. Nádherná, dechberoucí, obrovská Barcelona. Ten největší skvost se nachází v samém jejím srdci- katedrála Sagrada Familia. Pár minut jsem byla uvnitř schopná jen lapat po dechu. I kdybychom za celý pobyt neviděli nic jiného, stálo by to za to.

Stihli jsme se i vykoupat, a přestože moře nebylo příliš teplé, je to hezký pocit, takhle na podzim. Zažili jsme úžasný týden plný památek i přírody, tepla a výborného jídla. O to horší však byl návrat do reality. 


Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články