Adéla Proboštová

Autor: | Datum: 19.12.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 858x
Adéla Proboštová

Studuji na Západočeské univerzitě Fakultu ekonomickou, obor podniková ekonomika a management.


Studium na ekonomické fakultě mě překvapilo svou náročností. Často se o tomto oboru hovoří v tom smyslu, že se jedná o únikovou školu. Když nevíte, co chcete studovat, jdete na ekonomku. Z vlastních zkušeností teď mohu říct, že to není nejlepší možnost. Přinejmenším na Západočeské univerzitě je studium ekonomické fakulty velmi časově náročné, obsahuje spoustu matematiky a rozhodně to není pro každého. První ročník je takovou čistkou. Zůstat mohou jen ti, co se do učení opravdu zakousnou a překonají tu prvotní fázi šoku. Ideální je nezahálet a už od začátku zabrat. První týdny jsou zrádné. Zdá se vám, že máte spoustu času a málo povinností, ale pak ke konci semestru začnete zjišťovat, že vůbec nevíte, kde vám hlava stojí.

S láskou vzpomínám na všechen ten volný čas, kterého se mi teď nějak nedostává. Pak samozřejmě na kolektiv a na to, jak blízcí jsme si byli s učiteli. To se nedá s vysokou školou vůbec srovnávat. Na vysoké škole, kde je X stovek studentů ani není moc možné navázat nějaký bližší kontakt s profesory. K mému vlastnímu překvapení mi docela chybí hodiny českého jazyka a biologie.

Myslím, že studium na kaplickém gymnáziu mi dalo ten nejlepší rozhled, jaký jsem vůbec mohla dostat. Přechod na vysokou školu je vždycky trochu šok, ale s tím, co mi dalo gymnázium, jsem byla schopná tento šok zredukovat na minium. J Chybí mi to, jak jsme si se všemi byli blízcí. Na kohokoliv jsem se mohla obrátit s jakýmkoliv problémem. V těch nejtěžších chvílích, kterých je při studiu na Vysoké škole požehnaně, si vždycky přeju vrátit čas, abych si ta léta na gymnáziu mohla projít ještě jednou. Každou radost i starost.Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články