Adéla Fischerová

Autor: | Datum: 10.12.2017 - 00:00 | Zhlédnuto: 925x
Adéla Fischerová

Adélka u nás studovala osmileté gymnázium a úspěšně maturovala v roce 2017.


Podala jsem si celkem dvě přihlášky, druhá byla ale jen záchrana, ke které jsem se nechala na poslední chvíli přemluvit okolím. Mým vysněným oborem byla environmentální studia na Masarykově univerzitě. Po přijímacích zkouškách, ze kterých jsem měla docela dobrý pocit, jsem na ty další ani nejela a 100% jsem spoléhala na to, že budu přijata tam, kam chci. A podařilo se. Environmentální studia na Fakultě sociálních studií lze studovat jen jako dvouobor, rozhodla jsem se tedy ještě pro Estetiku na Filosofické fakultě.

 Překvapilo mě, jak moc je všechno podobné studiu na gymnáziu. Ve většině učeben je nás kolem třiceti, všichni se známe nebo pomalu poznáváme, profesoři nejsou neosobní, jak jsem si představovala, naopak k nám přistupují velmi přátelsky a snaží se například oslovovat každého křestním jménem, což vytváří příjemnou atmosféru. Taky jsem byla učiteli na gymnáziu po celé studium varována, že na vysoké škole nám nikdo nebude pomalu diktovat, co si máme zapsat do sešitu, a že to bude chtít neustálou pozornost a propisku v pozoru- naštěstí máme vždy ty podstatné informace napsány na projektoru J. Pořád se nemůžu vzpamatovat z toho, že celý první semestr vlastně nemusím nic moc dělat, jen napsat pár esejí a přečíst několik knih z povinné četby. Abych to shrnula, všechno je naprosto skvělé, a to ještě skvělejší, než jsem očekávala. Uvidíme, co budu říkat v lednu po zkouškách.

 Ač jsem na vysoké naprosto spokojená, pořád trvám na tom, co jsem říkala na konci oktávy- a to že rokům stráveným na kaplickém gymnáziu se nic nevyrovná. Úroveň mého vzdělání je v porovnání s mými nynějšími spolužáky řekla bych naprosto dostačující (tím narážím na časté názory říkající, že gymnázium v Kaplici nestojí za nic) a na rozdíl od většiny z nich na svou střední školu vzpomínám s láskou a nemám ji spojenou s jakýmikoli nepříjemnými pocity. Ať už bych sem napsala cokoli, ani zdaleka to nevylíčí to, jak příjemně jsem se po celých těch osm let cítila.

Nechci zmínit kvalitní vzdělání, protože to by žákům měla přinést všechna gymnázia. Já bych ráda zdůraznila to, co je podle mého názoru na kaplickém gymnáziu naprosto unikátní- tedy všude zmiňovaná a propagovaná rodinná atmosféra. Ač už to zní ohraně, je to pravda. Mezi všemi ve škole mohlo díky malému počtu žáků i učitelů vzniknout mnohem silnější pouto, než na jakékoli jiné větší škole. Moc bych přála všem středoškolákům, aby něco podobného zažili také.

 

Všem letošním maturantům přeji hodně štěstí u maturity a doufám, že jim bude po maturitě umožněno dělat to, co si přejí, ať už je to cokoli.

 Akce s článkem
Sdílet na Facebooku
Vytisknou článek
Doporučit známému
Podobné články