První ročník česko-rakouského studentského setkání fiktivních a reálných firem je za dveřmi

V areálu Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích proběhne ve dnech 14. - 15. května 2018 první ročník česko-rakouského studentského setkání fiktivních a reálných firem, který nese příznačný název „Nastartuj svou firmu“ pořádaný Katedrou managementu, Ústavem podnikové strategie VŠTE v Českých Budějovicích a GEU Kaplice.


Datum: 11.5.2018 | Autor: Zdeňka Lovčí | Zhlédnuto: 2030x


Studentské setkání se uskuteční v rámci projektu financovaného z prostředků operačního programu Interreg Rakousko-česká přeshraniční spolupráce. Své firmy zde představí jak rakouští partneři projektu BHAK a HTL Freistadt, GEU Kaplice, tak ostatní pozvané školy z Jihočeského kraje. Jako hosté jsou pozváni zástupci z podnikatelské sféry (např. Strabag, a. s., Motor, a. s.) a zástupci z Jihočeského vědeckotechnického parku, kteří společně s akademickými pracovníky Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích, Katedry managementu budou posuzovat a vyhodnocovat jednotlivá vystoupení studentů. Nejlepší firma budou oceněna cenou rektora.

Cílem tohoto setkání je výměna zkušeností nejen při zakládání fiktivních firem, ale i firem již reálně existujících a provozujících svoji podnikatelskou činnost.

Akce je naplánována na 2 dny, přičemž první den bude zaměřen na společné setkání rakouských studentů a žáků GEU Kaplice v kampusu VŠTE, odkud se následně přesunou do návštěvnického centra národního pivovaru Budvar, kde společně absolvují prohlídku. Druhý den se budou firmy prezentovat již se svými firmami a výrobky před odbornou komisí složenou z odborníků z praxe, akademických a pedagogických pracovníků.

Součástí programu je i setkání zástupců škol a aplikační sféry s možností výměny zkušeností v oblasti vedení studentských firem, spolupráce škol a podnikatelské sféry při vedení studentských firem a případné realizace dalších projektů.

Pro mnoho studentských reálných i fiktivních firem je účast na tomto setkání vyvrcholením jejich práce. Je místem, kde mohou studenti své firmy prezentovat jak široké podnikatelské veřejnosti, tak i ostatním účastníkům a kolegům ze zahraničních partnerských škol a získat tak cenné zkušenosti s přípravou a provozem těchto firem.  


Aktuality
 • Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení

  Ředitelka Gymnázia, Střední odborné školy ekonomické a Středního odborného učiliště, Kaplice, Pohorská 86 vyhlašuje čtvrté kolo přijímacího řízení. Bližší informace naleznete ...

 • Informace pro žáky 1. ročníků učebních oborů

  Milí rodiče a žáci, v příloze najdete potřebné informace pro hladký průběh začátku školního roku. Přejeme všem pohodové prázdniny!

 • Opravné závěrečné zkoušky - termíny

  Závěrečné zkoušky začínají 9. 9. 2019, a proto je nutné se přihlásit (osobně, telefonicky či písemně) jak ke zkouškám opravným, tak i ke zkouškám v řádném termínu.

 • Informace pro studenty OA1 (2019/2020)

  Vážení rodiče, milí studenti, v příloze naleznete základní informace ke studiu na naší škole včetně seznamu doporučené četby. Užijte si prázdniny s knihou!

 • ESP testování máme úspěšně za sebou

  Podnikání nás baví a snažíme se naučit podnikat i naše žáky. Po ročním úsilí dnes žáci obchodní akademie skládali mezinárodní zkoušku z podnikatelských dovedností.

 • Brain&Breakfast

  Zítra se poprvé zapojíme do projektu Brain&Breakfast.
  Jak samotný název napovídá, jedná se o snídani, při níž prostřednictvím online přenosu poznáme inspirativní osobnosti se silnými hotnotami i příběhem. Snídaně nám umožní ...

 • Mistr kávy

  Mistr kávy je baristická soutěž, kterou škola organizuje pro žáky 3. ročníku oboru Kuchař-číšník, aby zúročili své dovednosti, které získali v kurzu a zároveň si užili přípravu ...

 • Uhrazení poplatků za stravování a ubytování

  Upozorňuji všechny žáky – strávníky a žáky ubytované na Domově mládeže G, SOŠE a SOU, Kaplice, aby neprodleně uhradili všechny pohledávky za stravování a ubytování na domově ...

 • Fotosoutěž

  Studenti, milovníci fotografování, nechcete se zapojit do fotosoutěže "Moje Kaplicko", kterou pořádá Místní akční skupina Pomalší? Více informací naleznete v příloze.

 • Získali jsme akreditaci testovacího střediska ECDL

  Díky svědomitým a pilným kolegyním - Ing. Lejskové a Mgr. Kopúnové - se naše škola stala akreditovaným střediskem ECDL.

 • Důležité termíny pro maturanty

  Milí maturanti, v příloze připomínám důležité termíny písemných a ústních maturitních zkoušek.

 • Postřehy studentů prvních ročníků

  První pololetí uteklo jako voda a nás zajímalo, jak se studentům prvních ročníků u nás líbí. Jejich postřehy naleznete v příloze

 • Nabídka služeb SOU

  V příloze najdete výhodné cenové nabídky služeb kaplického SOU. Využijte momentálních slev!

 • Vyhlášení přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020

  V přílohách naleznete všechny potřebné informace k přijímacímu řízení 2019/2020. V případě nejasností mě kontaktujte na telefonním čísle 725 874 782. PhDr.Lovčí, ředitelka ...

 • Výsledky přijímacích zkoušek nanečisto

  Milí děváťáci, v příloze naleznete výsledky přijímacích zkoušek nanečisto. Pokud byste měli zájem nahlédnout do testů, neváhejte přijít 31. ledna od 14:00 h. na den otevřených ...

 • Vojenský výcvik

  Ve čtvrtek 17. ledna se studenti OA 4 a případní zájemci mohou těšit v rámci hodiny tělesné výchovy na nefalšovaný vojenský výcvik. Ten si pro ně připraví p. Jeřábek z ...


 • Den otevřených dveří na Pedagogické fakultě JU - katedra matematiky

  Katedra matematiky Pf JU vás srdečně zve na den otevřených dveří, který pořádá 18.1.2019. Budete zde seznámeni s prostředím fakulty a blíže s aktivitami katedry matematiky.

 • Přijímací zkoušky nanečisto

  Milí deváťáci, zveme Vás na přijímací zkoušky nanečisto. Bližší informace naleznete v letáčku.

 • Pozvánka na Den otevřených dveří na FF JU

  Filozofická fakulta Jihočeské univerzity Vás zve na den otevřených dveří, který se koná v pátek 18. 1. 2019 viz příloha

... přejít na aktuality